Jak lubi bawić się fretka?

Jak lubi bawić się fretka?

Fretki są coraz popularniejszymi bywalcami polskich domów. Naszą sympatię zaskarbiły sobie nie tylko przez swój nietuzinkowy wygląd, ale i przez ogromną inteligencję oraz spryt. Łasicowaty pupil chętnie uczestniczy w każdych aktywnościach ruchowych, a zaniedbane osobniki często przypominają o sobie w dobitny sposób. Zapewnienie fretkom różnorodnych zabaw jest zatem absolutną koniecznością. Świeżo upieczeni właściciele spotykają się na tym polu z wieloma problemami. Jak zatem lubią bawić się przedstawiciele tchórzy?

Zwinny i mądry myśliwy

Planując zakup fretki warto wziąć pod uwagę ich silny instynkt łowiecki. Zwierzaki te w przeszłości wykorzystywane były między innymi w czasie polowań na króliki. Warto zatem organizować kreatywne zadania, które pozwolą futrzakom wybiegać się i zapewnią im niezapomnianą rozrywkę. Gonitwy, tarmoszenie zabawek, zabawy w chowanego, a nawet pogoń za ludzkimi stopami okazuje się być dla nich niezwykle atrakcyjna. Nie musimy wspominać również o tym, że aktywności wymagające sprytu i zwinności są dla fretek niezwykle rozwijające. Łasicowaci pupile nie omieszkają pod wpływem emocji zaprezentować nam swojego charakterystycznego tańca. Wbrew powszechnie panującym mitom nastroszone futerko i cała seria podskoków mają na celu jedynie zachęcenie nas do wspólnych zabaw.

Bezpieczne zabawki receptą na wszystko

Fretki z natury wykorzystują wszystko co spotkają na swojej drodze aby urozmaicić sobie czas. Często przewyższają w tym aspekcie psiaki i zadowalają się drogimi torebkami, butami czy nawet zasłonami. Ogromnie ważne jest w tym wypadku wychowywanie od najmłodszych lat i zapewnianie zwierzakowi specjalnych zabawek, które może bez oporu gryźć i rozrywać. Idealnym rozwiązaniem okazują się:

  • zabawki plastikowe (twarde, wytrzymałe)
  • piłki lub małe grzechotki
  • pudełka kartonowe
  • wypchane pluszaki

Kolejnym niezwykle atrakcyjnym dla fretek miejscem są wszelkiego rodzaju rury i labirynty. Wielu właścicieli decyduje się na zakup specjalnych tuneli, w których zwierzaki kryją się, bawią, a nawet śpią.

Hamaki dla łasicowatych pupili

Wspomnieliśmy już o tym jak bardzo fretki kochają wszelkiego rodzaju wiszące ozdoby? Hamaki okazują się w tym wypadku strzałem w dziesiątkę! Przedstawiciele tchórzy uwielbiają huśtać się na nich, spać i tworzyć przeróżne akrobacje. Wielu właścicieli decyduje się na zakup nawet kilku sztuk i zorganizowanie prawdziwego placu zabaw. Jesteśmy przekonani że połączenie hamaków i kilku ciekawych zabawek zajmie zwierzaka nawet na cały dzień! W Sqeaky oferujemy Ci prawdziwy wachlarz produktów, które wpasują się w każde, nawet najcięższe w zaprojektowaniu wnętrze.

Czego unikać w trakcie zabawy?

Fretki to zwierzaki, którym zdecydowanie ciężko powiedzieć „nie”. Problem pojawia się w momencie, w którym małe stworzenia „porywają” nasze rzeczy osobiste i je niszczą. Szczególnie niebezpieczne okazują się w tym wypadku wszelkiego rodzaju kable, druty czy urządzenia elektryczne. Szerokim łukiem należy omijać też zabawki wykonane z lateksu czy miękkiej gumy. Fretka może łatwo odgryźć kawałek produktu, a następnie go połknąć.

Zwierzaki z grupy łasić bardzo chętnie uczestniczą we wszystkich zorganizowanych przez nas aktywnościach. Każdy właściciel powinien rozważnie dobrać akcesoria do zabawy i zapewnić pupilom odpowiednią dawkę ruchu. Małe piłeczki, atrakcyjne tunele, a może niezawodne hamaki? Decyzja należy do ciebie!

Share This :

Dodaj komentarz