Jeż pigmejski

Wyprawka dla jeża pigmejskiego

Jeż pigmejski to zwierzak, który w ostatnim czasie skradł serca wielu internautów i hodowców. To urocze, małe i delikatne stworzenie szybko się oswaja i nawiązuje mocne relacje z właścicielami. Są bardzo aktywne i nie lubią się nudzić – uwielbiają przede wszystkim bieganie. Każdy jeż pigmejski jest inny. Różnią się one głównie charakterem. Niektóre uwielbiają pieszczoty, inne wolą przebywać samotnie, jeszcze inne nie przepadają za bezpośrednim kontaktem z człowiekiem. Jedno jest pewne – każdy z nich nieustannie wywołuje uśmiech na twarzy właściciela. Jeże pigmejskie to z reguły „zwierzęta indywidualiści”. Preferują samotność i niechętnie goszczą osobników tego samego gatunku w swojej klatce. Co ciekawe, właściciele przyznają, że nie ma przeciwwskazań do hodowania jeżyków w domu z innymi zwierzętami np. kotami. Są to zwierzęta wieczorno – nocne, którym w dzień powinniśmy dać czas na pełną regeneracje. Co za tym idzie, spędzają one w swojej klatce dużą część doby, a samo miejsce jest dla nich bardzo ważnym azylem.

DLA GRYZONIA

LEGOWISKO

DLA GRYZONIA

NORKA

DLA GRYZONIA

Hamak

DLA GRYZONIA

mata

DLA GRYZONIA

WKŁADY CHŁODZĄCE

DLA GRYZONIA

PODUSZKi

DLA GRYZONIA

kocyki, poduszeczki

DLA GRYZONIA

paśnik

Tryb życia i chęć zabawy

Przyszli właściciele jeży pigmejskich często stają przed (początkowo) trudnym wyborem: jaką wyprawkę należy zapewnić naszemu zwierzęciu? Tym wiecznie aktywnym stworzeniom klatkowym potrzebne są specjalne zabawki, które dadzą im możliwość wykonania dziennych aktywności. Oczywiście, w porach wieczornych (kiedy nasz zwierzak się obudzi) możemy wypuszczać go na podłogę, aby korzystając z całego pokoju mógł się wyszaleć. Jak jednak poradzić sobie w nocy, kiedy spokojnie śpiący właściciel nie może pilnować jeżyka? Na jakiej leżance będzie mu najwygodniej? Czy wiszące akcesoria są dla nich bezpieczne? Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Jakie akcesoria będą idealne dla jeża pigmejskiego?

Aby jeżyk w nocy miał możliwość ruchu warto zaopatrzyć go w różnego typu zabawki. Unikajmy standardowych kołowrotków, które mają zły wpływ na kręgosłup tych zwierząt. Jeżeli jednak decydujecie się na niego – zapewnijcie swojemu przyjacielowi jak największy. Wypoczynek i regeneracja są u nich tak samo ważne jak ruch. Leżanka jest w ich przypadku bardzo ważna. Legowiska, poduszki czy poduszeczki sprawdzą się idealnie! Nie mają one nic przeciwko hamakom, o ile nie są zawieszone zbyt wysoko. Nic jednak nie zastąpi ich ukochanej norki. Decydując się na jej zakup gwarantujemy naszemu zwierzakowi wygodę i poczucie bezpieczeństwa. To właśnie ona stanie się najprawdopodobniej jego ulubionym miejscem w całej klatce. Dodatkowo w przypadku akcesoriów dla jeża pigmejskiego ważna jest mata, która będzie idealnym podłożem do zabaw. Nie będzie się zaplątywać ani przeszkadzać, a jej miękkość będzie idealną rzeczą dla jeży pigmejskich.

Są to zwierzęta bardzo wrażliwe na zmiany temperatury. Optymalna, w której czują się najlepiej wynosi około 21/22 stopnie. Jeżeli mamy problem z utrzymaniem w domu takiej temperatury, warto zaopatrzyć się w specjalną lampę, która w razie potrzeby ogrzeje zwierzaka.

Jakie są nasze produkty?

Nadal zastanawiasz się nad wyborem? Chętnie opowiemy Ci coś więcej o naszej firmie, jak i o samym procesie produkcji.
Do tworzenia inspiruje nas zadowolenie klientów i miłość do zwierząt. Tworząc wyprawki dla jeży pigmejskich i innych zwierzaków,  myślimy głównie o ich potrzebach. Każdy produkt powstaje w zaufanej, polskiej szwalni z najlepszych, certyfikowanych materiałów. W czuwaniu nad jakością pomaga nam nie kto inny jak nasza świnka morska – Sqeaky, która była naszą największą inspiracją do stworzenia czegoś nowego.

Decydując się na nasze produkty wybierasz wiedzę, doświadczenie i (co najważniejsze) dobre samopoczucie Twojego małego kompana. Jeżeli szukasz najlepszych wersji akcesoriów dla gryzoni – jesteś w dobrym miejscu. Nasz sklep zoologiczny zapewni Twoim podopiecznym wszystko o czym marzą! Zapewniamy, że dokonany zakup spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do zakładki „SKLEP”, gdzie znajdziecie wszystkie proponowane produkty dla Waszego zwierzaka.