Mata dla wiewiórki

Burunduki syberyjskie są niezwykle aktywnymi i energicznymi stworzeniami. Uwielbiają wszelkie zabawy ruchowe, a potrzeba ruchu wykracza u nich całkowicie poza skalę. Z tego też powodu odpowiednia klatką dla domowych rudzielców będzie miała powierzchnię co najmniej 1m2. Przy kompletowaniu wyprawki dla wiewiórki wielu właścicieli nie wie czym wyścielić dno małego mieszkanka. Często obserwujemy dokładanie na wolne miejsce sianka czy żwirku. Okazuje się jednak, że takie rozwiązania odchodzą powoli w przeszłość. W ciągu ostatnich kilku lat świadomość konsumentów zdecydowanie się zwiększyła, przez co wybieramy nowoczesne, często skuteczniejsze warianty. Jednym z nich jest między innymi mata dla wiewiórki, która odpowie na potrzeby nawet najdelikatniejszych stworzeń – również tych starszych czy schorowanych. W poniższej kategorii znajdziesz maty dla wiewiórek klasy premium, najwyższej jakości.

Nasze maty dla wiewiórek

Maty rozwiązaniem idealnym

Dlaczego maty zyskują coraz większą popularność mimo dostępności wielu innych, tańszych alternatyw? To proste! Podkłady wysokiej klasy wykonane są z całkowicie bezpiecznych i hipoalergicznych materiałów. Dodatkowo, nie obciążają stawów i całego układu ruchu gryzoni. Produkty dobrej produkcji charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne; w tym na przetarcia albo tak częste zadrapania czy nawet nadgryzienia. Warto również wspomnieć o czyszczeniu tego typu produktów. Podczas gdy jednorazowe podkłady, żwirek czy siano trzeba systematycznie wymieniać mata dla wiewiórki wymaga jedynie szybkiego mycia. Dodatkowym atutem staje się też dobra izolacja ciała zwierzaka od chłodnego podłoża. Aspekt ten okazuje się niezwykle istotny w okresie zimowym, w którym to burunduki syberyjskie są wyjątkowo spokojnie i przeznaczają zdecydowaną większość czasu na sen.

Własnoręcznie stworzone maty, a może te kupne?

W ostatnim czasie wielu właścicieli stawia na produkty handmade i zdecydowanie chętniej tworzy maty dla wiewiórek własnoręcznie. Niestety, taka opcja mimo dobrego nastawienia okazuje się w większości przypadków trudna do zrealizowania. Problemy pojawiają się już na etapie doboru odpowiednich materiałów. Warto również dodać, że chcąc stworzyć produkt wysokiej jakości nie możemy postawić na najtańsze odpowiedniki. Koniec końców w ogólnym rozrachunku okazuje się, że przygotowywanie mat w warunkach domowych nie jest najlepszym rozwiązaniem ani dla naszego gryzonia, ani nawet dla portfela! Rozumiemy jednak opór właścicieli przed zakupem produktów od wątpliwych, zagranicznych dostawców i dlatego proponujemy polskie maty dla wiewiórek stworzone w domowej szwalni. Jednocześnie zapewniamy o tym, że czuwamy nad każdym etapem produkcji i pilnujemy, aby wszystko szło po naszej myśli. Skrupulatnie sprawdzamy szwy oraz poprawiamy nawet pozornie niewidoczne niedociągnięcia.

Uroczy dodatek dla każdej wiewiórki

Jeszcze do niedawna wybór mat dla wiewiórek był bardzo ograniczony. Dzisiaj, tylko w tej podkategorii znajdziesz mnogość barw i struktur materiału. Jesteśmy przekonani, że nawet najbardziej wymagający konsument znajdzie coś dla siebie. Warto przy zakupie zwrócić uwagę między innymi na wielkość produktu i dopasować ją idealnie pod potrzeby swojego gryzonia. Wybierz produkt najwyższej jakości, który posłuży wiewiórce przez bardzo długi czas, zapewni jej odpowiednie miejsce do wypoczynku i zadba o jej układ ruchu. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem Sqeaky!